Svarbu žinoti
Baldų priežiūra
Rekomenduojame baldų nelaikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose: gali išblukti, įplyšti audinio ar odos apmušalai ir kitos medžiagos. Baldų nestatykite per arti židinio, oro kondicionieriaus ventiliacijos angos, nes gali deformuotis medžiaga ar būti pažeista baldų apdaila. Perstumdami baldus į kitą vietą, ne traukite, o pakelkite juos. Nesėdėkite ant sofų bei fotelių rankoms pasidėti skirtų atramų. Nesistokite ant baldų ir nesisupkite, nes galite sugadinti konstrukciją. Speciali grindis sauganti danga, tvirtinama prie baldų apačios (pavyzdžiui, stalų bei kėdžių kojų), saugo grindų paviršių nuo subraižymo.
Odos priežiūra
Oda yra natūralus produktas, todėl jos spalvos bei tekstūros netolygumai yra viena iš būdingų jos savybių. Odinius baldus būtina nuolat valyti dulkių siurbliu, naudoti specialų minkštiems baldams skirtą antgalį. Odos apmušalus bent kartą per savaitę valykite švaria minkšta sudrėkinta šluoste.
Ir būtinai perskaitykite prie odos apmušalų prisiūtą etiketę su nurodymais, kaip ją prižiūrėti (gamintojo rekomendacijos.
Audiniai
Šiuos baldus būtina nuolat valyti dulkių siurbliu, naudoti specialų minkštiems baldams skirtą antgalį. Siurbiant pašalinami nešvarumai, dėl kurių baldų audeklas greičiau nusidėvi. Apmušalus prižiūrėkite, kaip nurodyta jų etiketėse, pateiktose priežiūros instrukcijose. Norėdami, kad baldų apmušalai ilgiau išliktų gražūs, bent kartą per metus naudokitės profesionalaus sausojo cheminio valymo paslaugomis. Kai kurie audiniai gali kurį laiką veltis. Tai nėra laikoma defektu, susivėlęs audinys valomas pūkų surinktuvu. Išlindę siūlai nukerpami. Jų jokiais būdais negalima traukti.
Čiužiniai
Čiužinį reikia nuolat valyti, nuolatinis valymas dulkių siurbliu neleis kauptis dulkėms. Naudokite papildomus užvalkalus čiužiniams, čiužino užvalkalas apsaugo nuo dulkių ir dėmių, jį lengva nuvilkti, patogu plauti ar valyti sausu cheminiu būdu. Patartina čiužinį vartyti, taip prailginsite gaminio naudojimo laiką. Vedinkite čiužinį , taip sumažinsite drėgmės kondensaciją. Kai kurių čiužinių vartyti nebūtina. Skaitykite specialius nurodymus, pateikiamus kartu su įsigyjamu čiužiniu. Čiužiniui taip pat gali pakenkti, jei jį mėginsite sulenkti ar ant jo šokinėsite.
Medžio ir faneros baldai
Namų temperatūra ir drėgmė gali labai paveikti baldų būklę. Kai pernelyg sausa, medis gali išdžiūti ir imti trauktis, kai pernelyg drėgna, baldai gali pradėti pelyti. Todėl stenkitės, kad patalpos, kurioje stovi baldai, temperatūra ir drėgmė per daug nekistų. Baldams taip pat gali kenkti tiesioginė šviesa - jos reikėtų vengti.
Nestatykite karštų ir drėgnų daiktų tiesiai ant baldų.
Blizginkite ir poliruokite tik atidžiai perskaitę naudojamų priemonių sudėties aprašymą. Per didelis silikono ir distiliuotos naftos kiekis gali pakenkti paviršiaus apdailai;
Raudonmedžio baldų politūra atrodys kaip nauja, jeigu iš pradžių valysite drėgna, o paskui sausa šluoste.
Tiko medienos baldų įbrėžimus nesunkiai pašalinsite vidutinio smulkumo švitriniu popieriumi.
Stikliniai baldai
Dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų. Jie gali palikti sunkiai išvalomų dėmių. Saugokite nuo tiesioginių šilumos šaltinių, kai stiklas yra šilumos ar kitaip veikiamas, jo atsparumas smūgiams sumažėja ir jis gali skilti ar visai sudužti.
Lauko baldai
Nenaudojamus lauko baldus, pagamintus iš brezento, dažyto metalo ar medžio, būtina saugoti uždaroje patalpoje. Šie gaminiai paprastai yra sulankstomi, todėl neužima daug vietos. Medinius lauko baldus, pritaikytus nuolat laikyti lauke, būtina tinkamai valyti bent du kartus per metus. Lauko baldus, pagamintus iš poliesterio ir aliuminio, pritaikytus nuolat laikyti lauke, pakanka paprasčiausiai du kartus per metus nuplauti šiltu vandeniu su muilu ir gerai išdžiovinti.